Osnovna škola Sirač

Obavijest učenicima i roditeljima IV

Autor: Snježana Supan, 5. 11. 2019. 16:38

Sindikat hrvatskih učitelja i Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske nastavljaju s organiziranjem

ŠTRAJKA

u kojem će u srijedu, 6. studenog 2019. godine sudjelovati svi učitelji i zaposlenici  naše škole.

Štrajk će se provoditi u radnom vremenu škole te neće biti moguće organizirati normalno odvijanje nastavnog procesa.

Učenici koji ipak dođu u školu bit će zbrinuti.

Kontakt osoba zadužena za pružanje informacija vezanih uz održavanje štrajka: ravnateljica Marija Pavičić ( br. mob: 0915080362 / adresa e-pošte: marija.pavicic6@skole.hr ).

Na našoj web stranici i dalje ćemo vas obavještavati o svim novim informacijama.

Ravnateljica Marija Pavičić

Svi sveti i Dušni dan

Autor: Snježana Supan, 31. 10. 2019. 17:03

Svi sveti - 1. dan mjeseca studenoga

Dušni dan - 2. dan mjeseca studenoga

Blagdan Svih svetih - zajednička molitva za sve svece i svetice koje je Crkva proglasila svetima, kao i one koji nisu proglašeni svetima, ali su svojim životom ostvarili ideal kršćanskog života.

Dušni dan - sjećanje na  drage pokojnike ( obilazak grobova, paljenje svijeća, sveta misa ).

Obavijest učenicima i roditeljima III

Autor: Snježana Supan, 23. 10. 2019. 16:48

CIRKULARNOG ŠTRAJKA

u kojem će u četvrtak, 24. listopada 2019. godine sudjelovati svi učitelji i zaposlenici  naše škole.

Učenici koji ipak dođu u školu bit će zbrinuti.

Ravnateljica Marija Pavičić

Obilježen Svjetski dan jabuka

Autor: Snježana Supan, 23. 10. 2019. 16:38

Svjetski dan jabuka obilježava se u cijelom svijetu 20.10. Na taj dan godine 1990. u Londonu je organizacija Common Ground odlučila promovirati jabuku s ciljem promicanja njezinih zdravstvenih kvaliteta te upoznavanjem ljudi s mnogobrojnim sortama jabuka. Ubrzo su se tradiciji obilježavanja ovoga dana pridružile mnoge udruge, organizacije, restorani, škole i vrtići u svijetu. Brojni su zdravstveni razlozi koji govore u prilog promicanju važnosti i neophodnosti konzumiranja jabuke: bogata je brojnim vitaminima, sadrži više od 80% vode pa gasi žeđ i osvježava, jača imunološki sustav, pozitivno utječe na funkcioniranje bubrega, jetre i žuči te na izgradnju kostiju i zubi. Zbog toga ju često nazivaju''najzdravijim voćem'' ili ''kraljicom voća''.

Kraljici voća u čast  stoga smo 18.10. u 2. razredu uredili prigodan razredni pano. Nakon uređenja panoa zasladili smo se sočnim jabukama.

Obilježen Međunarodni dan kravate

Autor: Snježana Supan, 22. 10. 2019. 15:07