Školska knjižnica smještena je u središnjem prizemnom dijelu škole u lijepo uređenom prostoru veličine 48,79 m2. Vodi ju školska knjižničarka Marina Petrnel.

Učenički fond broji 4457 knjiga. Knjižnica raspolaže i s 1054 knjige stručne literature različitih znanstvenih područja. Škola je pretplaćena na veći broj časopisa iz različitih nastavnih područja, a u prostoru knjižnice učenici i učitelji mogu se služiti stručnim leksikonima i enciklopedijama.

Školska knjižnica je izvor  informacija i znanja, mjesto druženja, okupljanja i provođenja slobodnog vremena. Slobodniji oblici rada, timski rad, druženje učenika oko zajedničkih projekata i slobodno odabranih tema, upotpunjeno raznovrsnom literaturom u ugodnoj atmosferi knjižnice, velik su poticaj za učenje i otkrivanje novoga.

Slobodno vrijeme učenici, osobito učenici putnici, mogu provesti u različitim društvenim igrama, slušanju muzike te gledanju filmova. Rado se uključuju u izvannastavne aktivnosti Mladih knjižničara, aktivno i maštovito sudjeluju u estetskom uređenju knjižnice i panoa  te izradi plakata za obilježavanje značajnih nadnevaka.