ČNaša mala škola smjestila se u samom centru naselja, uz glavnu prometnicu.

Zbog dotrajalosti stare školske zgrade izgrađene davne 1915. godine, prije nekoliko godina preselili smo u učiteljski stan koji se nalazi u istom dvorištu.

Školsko dvorište omiljeno je okupljalište učenika ( sadašnjih i bivših ), ali i malih i velikih mještana Kipa pa je i tijekom ljetnih praznika vrlo živo i veselo oko škole.

Ove školske godine (2023./2024.) školu pohađa ukupno 8 veselih i radoznalih učenika četverorazredne kombinacije. Vodi ih, poučava i brine o njima učitelj Grga Kašljević.

Petkom  dolazi učiteljica Slavica Šimić (Njemački jezik), a srijedom vjeroučitelj Dražen Zrile dok ih ponedjeljkom Češkom jeziku uči učiteljica Simona Frantal, a četvrtkom ih Informatici poučava učitelj Ivica Jozić.

Da sve bude uredno i čisto brine čistačica Danijela Abramović Kadežabek.